Movies
Ratings
156 BlindRated ★ 4.0 BlindRated ★ 4.0
 Finding Vivian MaierRated ★ 4.5 Finding Vivian MaierRated ★ 4.5
 SuburbiconRated ★ 3.0 SuburbiconRated ★ 3.0
 Rebel in the RyeRated ★ 4.5 Rebel in the RyeRated ★ 4.5
 Life, AnimatedRated ★ 4.0 Life, AnimatedRated ★ 4.0
 VivariumRated ★ 3.5 VivariumRated ★ 3.5
 Gone GirlRated ★ 5.0 Gone GirlRated ★ 5.0
 I, Daniel BlakeRated ★ 5.0 I, Daniel BlakeRated ★ 5.0
 In TimeRated ★ 4.0 In TimeRated ★ 4.0
 Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0 Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
 Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5 Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5
 Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.0 Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.0
 Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0 Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
 Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 4.0 Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 4.0
 Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.0 Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.0
 When Harry Met Sally...Rated ★ 5.0 When Harry Met Sally...Rated ★ 5.0
 A MuseRated ★ 5.0 A MuseRated ★ 5.0
 The PrestigeRated ★ 4.0 The PrestigeRated ★ 4.0
 Being John MalkovichRated ★ 4.5 Being John MalkovichRated ★ 4.5
 The ThroneRated ★ 4.0 The ThroneRated ★ 4.0