Movies
Ratings
621
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 3.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
ChangelingRated ★ 4.0
The X Files: I Want to BelieveRated ★ 3.0
The Fourth KindRated ★ 3.0
Avengers: EndgameRated ★ 4.5
ItRated ★ 4.0
Alita: Battle AngelRated ★ 3.5
ParasiteRated ★ 5.0
FrankRated ★ 3.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.0
A Taxi DriverRated ★ 3.5
Vanishing Time: A Boy Who ReturnedRated ★ 2.5