Movies
Ratings
100
PonyoRated ★ 5.0
UpRated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 5.0
The Front LineRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Real SteelRated ★ 4.0
BraveRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0