Movies
Ratings
20
TakenRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 3.0
White ChicksRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
GravityRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
A Werewolf BoyRated ★ 2.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.5- Take OffRated ★ 2.5
TitanicRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0