Movies
Ratings
638
The King of ComedyRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: A Grand Day OutRated ★ 4.0
The GraduateRated ★ 4.0
Annie HallRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
The Good, the Bad and the UglyRated ★ 4.5- Sex Is Zero 2Rated ★ 2.5
- My Father Is HeroRated ★ 3.0
Away We GoRated ★ 5.0
EraserheadRated ★ 3.5
He Loves Me... He Loves Me NotRated ★ 4.0
Behind the CandelabraRated ★ 4.0
Bad TasteRated ★ 4.0
Ichi the KillerRated ★ 3.5
BrünoRated ★ 4.0
This Is EnglandRated ★ 4.0
Shallow GraveRated ★ 4.5
OutrageRated ★ 3.5