Movies
Ratings
96
The Polar ExpressRated ★ 4.5
ContactRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0
Monsters vs. AliensRated ★ 3.5
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Around the World in 80 DaysRated ★ 4.0
My WayRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 5.0