Movies
Ratings
55
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
The Divine MoveRated ★ 3.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
The Fatal EncounterRated ★ 4.0
Fantastic Four: Rise of the Silver SurferRated ★ 4.0
Happy Feet TwoRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Suspect XRated ★ 4.0
Death NoteRated ★ 4.0
Iron Man 2Rated ★ 4.0
ArahanRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 2.0