Movies
Ratings
43
Still AliceRated ★ 4.5
Wreck-It RalphRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Bleak NightRated ★ 4.0
Crush and BlushRated ★ 4.0
The Passion of the ChristRated ★ 4.0
The Princess Diaries 2: Royal EngagementRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
MatildaRated ★ 5.0
The HolidayRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0