Movies
Ratings
171
Suicide SquadRated ★ 1.5
Gintama: The Final Chapter - Be Forever YorozuyaRated ★ 4.0
Independence Day: ResurgenceRated ★ 2.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 4.5
IkiruRated ★ 4.5
ChinatownRated ★ 4.5
RashomonRated ★ 5.0
North by NorthwestRated ★ 4.5
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.5
Rear WindowRated ★ 4.5
Once Upon a Time in the WestRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
The Good, the Bad and the UglyRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
ZodiacRated ★ 4.5
PoetryRated ★ 4.5
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
The Kid with a BikeRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 4.0