Movies
Ratings
114
ChloeRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Mr. NobodyRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
One Fine Spring DayRated ★ 5.0
TrainspottingRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
My Own Private IdahoRated ★ 4.0
Tony TakitaniRated ★ 5.0
Laurence AnywaysRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
In Another CountryRated ★ 4.5