Movies
Ratings
1801
WhiplashRated ★ 4.5
John WickRated ★ 3.5
Chronicle of a Blood MerchantRated ★ 3.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 3.5
Last VegasRated ★ 2.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
PredestinationRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
Scary Movie 3Rated ★ 1.5
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Flash PointRated ★ 3.5
A Good Lawyer s WifeRated ★ 3.5
Love ActuallyRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.5
SmokeRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 3.5