Movies
Ratings
75
The AvengersRated ★ 5.0
FrequencyRated ★ 5.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0
JumperRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
The TerminalRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
All About My WifeRated ★ 3.5
Northern Limit LineRated ★ 5.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 5.0
Con AirRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0