Movies
Ratings
230
My Own Private IdahoRated ★ 4.5
Peter von KantRated ★ 1.5
Beautiful ThingRated ★ 4.0
Merry Christmas Mr. LawrenceRated ★ 4.5
Moonage DaydreamRated ★ 5.0
The Map of Tiny Perfect ThingsRated ★ 4.0
Glee: The Concert MovieRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 4.5
Bring It OnRated ★ 3.5
PaddingtonRated ★ 4.5
Yves Saint LaurentRated ★ 4.5
The MuppetsRated ★ 5.0
Somewhere in TimeRated ★ 5.0
Any Number Can WinRated ★ 4.5
Almost FamousRated ★ 4.5
The Sorcerer's ApprenticeRated ★ 4.0
The Many Adventures of Winnie the PoohRated ★ 5.0
Winnie the Pooh and the Honey TreeRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0