Movies
Ratings
52
Sin City: A Dame to Kill ForRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.0
Velvet GoldmineRated ★ 4.0
The UnjustRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
RashomonRated ★ 3.0
Seven SamuraiRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 5.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 3.0
TrainspottingRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 3.0
City of GodRated ★ 5.0
American PsychoRated ★ 3.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0