Movies
Ratings
53
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Scandal MakersRated ★ 3.5
SunnyRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
My Sassy GirlRated ★ 4.0
Tidal WaveRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.5- Andrea ChenierRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Jingle All the WayRated ★ 3.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.0