Movies
Ratings
127
A Clockwork OrangeRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
X-Men: The Last StandRated ★ 4.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 4.5
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
A Bug's LifeRated ★ 5.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
The Poseidon AdventureRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 5.0
21Rated ★ 5.0
OnceRated ★ 5.0
Perfect GameRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 5.0
CubeRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0