Movies
Ratings
19
Schindler's ListRated ★ 4.5
I Saw the DevilRated ★ 3.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0