Movies
Ratings
103
FrozenRated ★ 3.5
DogvilleRated ★ 3.5
Romeo + JulietRated ★ 3.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
Chungking ExpressRated ★ 4.0
Happy TogetherRated ★ 3.5
Meet Joe BlackRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
The IncrediblesRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
TransformersRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5