Movies
Ratings
153
Angels & DemonsRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
Blade IIRated ★ 4.0
Art of FightingRated ★ 4.0
The OthersRated ★ 5.0
The RockRated ★ 4.0
Mr. SocratesRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 4.0
Pearl HarborRated ★ 3.0