Movies
Ratings
52
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
FrankRated ★ 3.5
Searching for Sugar ManRated ★ 4.5
The Human ScaleRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
Iron Man 2Rated ★ 4.0
LooperRated ★ 4.0
Google and the World BrainRated ★ 4.5
Toy StoryRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.5
SecretRated ★ 3.5
Monsters UniversityRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 5.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
The Secret in Their EyesRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.0
SawRated ★ 5.0
Swing GirlsRated ★ 3.0
ConstantineRated ★ 4.0