Movies
Ratings
108
DogvilleRated ★ 4.5
The Turin HorseRated ★ 3.0
The King of PigsRated ★ 3.5
Futureless ThingsRated ★ 3.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 3.5
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 3.5
BurningRated ★ 4.0
Coffee and CigarettesRated ★ 3.5
War of the WorldsRated ★ 3.0
Berserk: The Golden Age Arc 1 - The Egg of the KingRated ★ 2.5
The Front LineRated ★ 3.0
HerculesRated ★ 1.5
The Dark Knight RisesRated ★ 3.0
War of the ArrowsRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 3.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2Rated ★ 2.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 2.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 2.0