Movies
Ratings
117
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 5.0
The Hateful EightRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
CommitmentRated ★ 3.0
Dancing QueenRated ★ 3.0
The Last GodfatherRated ★ 2.5
TangledRated ★ 4.0