Movies
Ratings
133
SonatineRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
The UnforgivenRated ★ 4.5
FrankRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.5
IdentityRated ★ 4.5
District 9Rated ★ 5.0
Jackass: The MovieRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
About TimeRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.5
The Yellow SeaRated ★ 4.0
Whatcha Wearin'?Rated ★ 3.0
The Bourne IdentityRated ★ 5.0