Movies
Ratings
130- Break the SilenceRated ★ 4.0
- GipeusilRated ★ 3.5
- ILLUSIONRated ★ 3.0
- At the ParkRated ★ 5.0
- Until the Stones SpeakRated ★ 5.0
- Piano PrismRated ★ 4.0
HaewonRated ★ 5.0- Red TombRated ★ 5.0
Yuwol: The Boy Who Made the World DanceRated ★ 4.0
The Pinochet CaseRated ★ 4.5
My Imaginary CountryRated ★ 4.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 3.0
ExhumaRated ★ 3.0- The Birth of KoreaRated ★ 0.5
Evil Does Not ExistRated ★ 5.0
The Past is Always New, the Future is Always Nostalgic: Photographer Daido MoriyamaRated ★ 4.0- Sura: A Love SongRated ★ 4.5
Concrete UtopiaRated ★ 3.5
12.12: THE DAYRated ★ 4.5
ElementalRated ★ 3.5