Movies
Ratings
465
The Quick and the DeadRated ★ 2.5
TakenRated ★ 3.5
Mean GirlsRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
Fantastic Four: Rise of the Silver SurferRated ★ 1.5
X-MenRated ★ 3.0
Alice in WonderlandRated ★ 1.0
Back to the FutureRated ★ 2.5
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 2.0
Morning GloryRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 4.0
CartRated ★ 2.0
Swing VoteRated ★ 4.0
Thirteen DaysRated ★ 4.0
Dances with WolvesRated ★ 4.0
GravityRated ★ 3.5