Movies
Ratings
253
Sex is No Laughing MatterRated ★ 3.5
I Am LoveRated ★ 5.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
Finding Vivian MaierRated ★ 3.5
TwinstersRated ★ 3.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.5
CracksRated ★ 4.5
The Princess Diaries 2: Royal EngagementRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
PunchRated ★ 0.5
Laurence AnywaysRated ★ 4.5
BlancanievesRated ★ 4.0
Big EyesRated ★ 3.5
Haute CuisineRated ★ 3.5
FoxfireRated ★ 4.5
Stanley Ka DabbaRated ★ 4.5
My Father's GloryRated ★ 4.5
Big FishRated ★ 5.0
Eat Pray LoveRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.5