Movies
Ratings
52
Scent of a WomanRated ★ 5.0
MatildaRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Wicker ParkRated ★ 4.0
The PianoRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 5.0
Bee MovieRated ★ 5.0
Madagascar: Escape 2 AfricaRated ★ 5.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
A Bug's LifeRated ★ 5.0
Dances with WolvesRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
Late AutumnRated ★ 3.0