Movies
Ratings
147
ElementalRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
1917Rated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 4.5
AkiraRated ★ 4.5
Ghost in the ShellRated ★ 4.5
Extreme JobRated ★ 4.0
Starter for 10Rated ★ 2.5
The WaveRated ★ 3.5
Into the StormRated ★ 4.5
Becoming JaneRated ★ 5.0
The Garden of WordsRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
AntiqueRated ★ 4.5
Haute CuisineRated ★ 4.0
ChefRated ★ 4.5
The Battle: Roar to VictoryRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
Boys Over Flowers: FinalRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.5