Movies
Ratings
118
The Truman ShowRated ★ 4.5
I OriginsRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
MaggieRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 4.0
A Ghost StoryRated ★ 3.0
ArrivalRated ★ 4.5
Initiation LoveRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.5
A Walk to RememberRated ★ 5.0
Jane EyreRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 3.5
The PrestigeRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.0
WonderRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
I WishRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0