Movies
Ratings
90
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
April StoryRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 5.0
OnceRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Night Train to LisbonRated ★ 4.0
Like Father, Like SonRated ★ 5.0
ChefRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 5.0
Sue, Mai & Sawa: Righting the Girl ShipRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
FrequencyRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0