Movies
Ratings
108
17 AgainRated ★ 2.5
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 5.0
Tales from EarthseaRated ★ 2.5
Stuart LittleRated ★ 2.5
InvictusRated ★ 3.5
Nine LivesRated ★ 1.5
101 DalmatiansRated ★ 2.5
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5- Phone Call to the BarRated ★ 2.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Spider-Man: HomecomingRated ★ 4.0
And So It GoesRated ★ 3.0
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 3.5
School Days with a PigRated ★ 2.5
The Tale of the Princess KaguyaRated ★ 3.5
Trick the Movie: Psychic Battle RoyaleRated ★ 5.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.0
The Cat ReturnsRated ★ 5.0