Movies
Ratings
198
Ghost Cat AnzuRated ★ 3.5
No Other ChoiceRated ★ 2.5
The World of LoveRated ★ 4.0
Train DreamsRated ★ 4.0
Hear Me: Our SummerRated ★ 3.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Anatomy of a FallRated ★ 4.0
The Room Next DoorRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 3.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 4.0
3670Rated ★ 4.0
HelplessRated ★ 3.0- House of the SeasonsRated ★ 3.5
It's a Summer Film!Rated ★ 4.0
Us and ThemRated ★ 4.0