Movies
Ratings
218
12 Years a SlaveRated ★ 3.5
Wild TalesRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
Red DragonRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
WaterboysRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
Pom PokoRated ★ 3.5
Only YesterdayRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 3.5
The GooniesRated ★ 3.5
ShrekRated ★ 3.0
Night at the MuseumRated ★ 3.0
Ocean's ElevenRated ★ 3.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.5
The MaskRated ★ 3.5
Wolf ChildrenRated ★ 3.0
Kamome DinerRated ★ 3.0
The Cat ReturnsRated ★ 3.5