Movies
Ratings
156
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Independence DayRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
The Battleship IslandRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 2.5
X-Men: The Last StandRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.5
PonyoRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.0- Romeo and JulietRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Train to BusanRated ★ 3.5
The Bourne IdentityRated ★ 3.5
MarathonRated ★ 3.0
A Taxi DriverRated ★ 3.5
300Rated ★ 3.5