Movies
Ratings
83
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 3.5
DunkirkRated ★ 3.5
The GreyRated ★ 3.5
World War ZRated ★ 4.5
The ImpossibleRated ★ 4.5
The CraziesRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.5
PandorumRated ★ 4.0- The Perfect FishplateRated ★ 4.5
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.5
BraindeadRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
[REC]²Rated ★ 4.5
Now You See MeRated ★ 3.5
Northern Limit LineRated ★ 4.0
Attack on Titan: Crimson ArrowsRated ★ 5.0
The Evil DeadRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
VolcanoRated ★ 4.5