Movies
Ratings
432
Groundhog DayRated ★ 4.0
Nobody's Daughter HaewonRated ★ 3.5
The ChaserRated ★ 4.0
PoetryRated ★ 4.5
DeerskinRated ★ 3.5
IrreversibleRated ★ 3.0
MicrohabitatRated ★ 3.5
Basic InstinctRated ★ 3.5
Claire's CameraRated ★ 3.0
Little Miss SunshineRated ★ 4.0
A Bloody AriaRated ★ 3.5
The Woman Who RanRated ★ 4.0
The Novelist's FilmRated ★ 4.0
FrankensteinRated ★ 4.0
Walk UpRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.5
What Does That Nature Say to YouRated ★ 3.5
GrassRated ★ 4.5
The GraduateRated ★ 4.5
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 3.5