Movies
Ratings
22
The Great GatsbyRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 5.0
Finding NemoRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 2.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 2.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 2.5