Movies
Ratings
50
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
Secret SunshineRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
FlippedRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
My Blueberry NightsRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
LimitlessRated ★ 4.0