Movies
Ratings
85
The Man from NowhereRated ★ 3.5
The GraduateRated ★ 4.0
Abraham Lincoln: Vampire HunterRated ★ 1.5
The Harmonium in My MemoryRated ★ 3.0
TwisterRated ★ 3.0
Saw IVRated ★ 3.5
RashomonRated ★ 3.5
Batman ForeverRated ★ 1.0
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!Rated ★ 3.0
Alien: ResurrectionRated ★ 2.5
Omae Umasou Da naRated ★ 3.5
PredatorRated ★ 3.0
Bayside ShakedownRated ★ 3.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 5.0
True LiesRated ★ 3.5
WaterworldRated ★ 2.0
Saw IIIRated ★ 3.0
National SecurityRated ★ 4.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 4.0