Movies
Ratings
92
The HandmaidenRated ★ 5.0
Land of HappinessRated ★ 2.0
Project Hail MaryRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 3.0
Perfect BlueRated ★ 3.0
The King's WardenRated ★ 3.0- Omniscient ReaderRated ★ 3.5
The Great FloodRated ★ 3.0
Once We Were UsRated ★ 3.5- Even if This Love Disappears from the World TonightRated ★ 1.0
- The UglyRated ★ 2.0
Good NewsRated ★ 3.5
Now You See Me: Now You Don'tRated ★ 3.5
Princess MononokeRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Hidden FiguresRated ★ 4.0
Just For Meeting YouRated ★ 3.5
200 Pounds BeautyRated ★ 3.5- My Daughter is a ZombieRated ★ 0.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.5