Movies
Ratings
16
Edward ScissorhandsRated ★ 4.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
AdoreRated ★ 2.5
SkyfallRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
In TimeRated ★ 2.5
District 9Rated ★ 3.5
August RushRated ★ 3.0
SilencedRated ★ 1.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0