Movies
Ratings
321
Kill Your DarlingsRated ★ 4.0
Midnight DinerRated ★ 3.0
Frozen FeverRated ★ 3.0
The Berlin FileRated ★ 1.5
AssassinationRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
Dark PlacesRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
The SilencedRated ★ 3.0
KnowingRated ★ 2.5
The WhistleblowerRated ★ 3.5
Big EyesRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
White Bird in a BlizzardRated ★ 2.0
Jekyll & Hyde: The MusicalRated ★ 2.5
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Penguins of MadagascarRated ★ 2.0
Source CodeRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 2.0