Movies
Ratings
94
Iron Man 2Rated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Brokeback MountainRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 5.0
FarinelliRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.5
AmélieRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.5
Kick-AssRated ★ 4.5
Infernal AffairsRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
World War ZRated ★ 3.0
Cast AwayRated ★ 5.0