Movies
Ratings
292
AvatarRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Star Trek: The Motion PictureRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 4.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
War of the WorldsRated ★ 4.0
Furious 7Rated ★ 4.5
The Hunger GamesRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 4.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
The Cat in the HatRated ★ 2.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5
The Fifth ElementRated ★ 3.5