Movies
Ratings
137
Kamikaze GirlsRated ★ 3.0
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
GravityRated ★ 3.5
Se7enRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 4.0
CarolRated ★ 3.5
Ichi the KillerRated ★ 3.5
Killer ToonRated ★ 1.0
Con AirRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Voice of a MurdererRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
Mysterious SkinRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.5
The Last GodfatherRated ★ 0.5