Movies
Ratings
49
V for VendettaRated ★ 5.0
PonyoRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
We Bought a ZooRated ★ 2.5
C'est Si BonRated ★ 3.5
FrankRated ★ 4.0
Sherlock HolmesRated ★ 2.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 3.0
LucyRated ★ 2.0
The WhistleblowerRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.0
May 18Rated ★ 3.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 3.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0