Movies
Ratings
90
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 5.0
The Fault in Our StarsRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.5
The Fatal EncounterRated ★ 4.5
Thread of LiesRated ★ 4.0
My Tutor FriendRated ★ 4.0- WishRated ★ 3.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
The Berlin FileRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
Shrek the ThirdRated ★ 5.0
Tabloid TruthRated ★ 4.5
King and the ClownRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Meet the In-LawsRated ★ 4.5
The Classified FileRated ★ 4.5
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
August RushRated ★ 5.0