Movies
Ratings
101
MidsommarRated ★ 2.5
VertigoRated ★ 4.0
Red RoomsRated ★ 3.5
Right Now, Wrong ThenRated ★ 3.5
American PsychoRated ★ 3.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 2.5
The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 4.5
The Day He ArrivesRated ★ 4.0
Poor ThingsRated ★ 3.0
PoetryRated ★ 4.0
The ContactRated ★ 3.5
Fantastic PlanetRated ★ 3.0
PsychoRated ★ 3.5
Fallen AngelsRated ★ 3.0
King and the ClownRated ★ 5.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 2.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 2.5
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 2.5
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 3.0
TwilightRated ★ 4.0