Movies
Ratings
230
The SwimmersRated ★ 5.0
Paris, TexasRated ★ 2.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 1.5
Once We Were UsRated ★ 3.0
The World of LoveRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Love & Other DrugsRated ★ 2.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.5
Still AliceRated ★ 4.5
Wendy And LucyRated ★ 4.5
WonkaRated ★ 4.5
WickedRated ★ 3.0
A Star Is BornRated ★ 3.0
Toy StoryRated ★ 3.5
Chungking ExpressRated ★ 4.5
Erin BrockovichRated ★ 4.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 4.0
Inside Out 2Rated ★ 3.5
Troll FactoryRated ★ 2.5