Movies
Ratings
217
PoetryRated ★ 5.0
Yi YiRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Lost in TranslationRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Born to Be BlueRated ★ 4.0
I, Daniel BlakeRated ★ 5.0
DancerRated ★ 3.0
AmyRated ★ 5.0
PrideRated ★ 2.5
DemolitionRated ★ 5.0
August RushRated ★ 2.0
Chico & RitaRated ★ 5.0
SpotlightRated ★ 3.5
Frances HaRated ★ 4.0
Laurence AnywaysRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
True RomanceRated ★ 5.0
Velvet GoldmineRated ★ 4.0